برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۹۹/۳/۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» تفاوت فرش های صادراتی با دیگر فرش های ماشینی

فرش صادراتی

امروزه امر صادرات در هر حوزه به یک امری مهم در کشور برای تامین نیاز مالی تبدیل شده است . با توجه به این که تولید فرش در کشور ایران با توجه به تنوع بالا در تولید محصولات اعم از فرش های ماشینی سنتی گرفته تا فرش های ماشینی مدرن و فانتزی سبب شده تا خریداران از سراسر کشور به سمت خرید این دسته از فرش های ماشینی روی آورند و این موضوع خود بحث صادرات فرش یا فرش های صادراتی را به وجود می آورد . شاید برخی با توجه به این بحث که فرش صادراتی است این سوال را مطرح کنند که آیا بین فرش های صادراتی با دیگر فرش های ماشینی تفاوتی وجود دارد ؟ برای یافتن پاسخ این سوال شما می توانید این مقاله را تا پایان بخوانید و جواب خود را دریافت نمایید .

تفاوت فرش های صادراتی با دیگر فرش های ماشینی
این که فرش صادراتی با سایر فرش های ماشینی که در داخل کشور به فروش می رسند آیا تفاوتی دارد یا نه می توان بیان نمود که این دسته از فرش های ماشینی هم دارای تفاوت هستند و هم تفاوتی ندارند و دلیل  این امر را می توان به صورت زیر بیان نمود .
فرش های صادراتی را از لحاظ کیفی می توان با فرش های بافت برای فروش داخل یکسان دانست . دلیل این امر را می توان یکسان بودن نوع نخ خاب که برای بافت فرش های ماشینی استفاده می شود دانست . برای بافت فرش های ماشینی از الیاف آکریلیک که از مرغوب ترین الیاف های بافت می باشداستفاده می شود . دلیل مرغوبیت این نوع الیاف را می توان ویژگی های منحصر به فرد این نوع الیاف دانست که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود :
1. مقاومت بالای این نوع الیاف در برابر حرارات و گرما
2. عدم پرزدهی این الیاف
3. خاصیت برگشت پذیری یا همان انعطاف پذیری بالا
4. عدم پرز دهی این نوع الیاف
دلیل دیگری را که می توان برای مقایسه بحث کیفیت فرش های صادراتی و سایر فرش های ماشینی مورد بررسی قرار داد نوع دستگاه بافنده فرش می باشد . برای تمامی فرش های ماشینی اعم از فرش های صادراتی و فرش های ماشینی که در داخل به فروش می رسند می توان به این موضوع اشاره کرد که بافت آن ها توسط جدید ترین دستگاه های بافت محصول شرکت وندویل بلژیک انجام می شود پس می توان از این نظر نیز بیان کرد که بین فرش های صادراتی و سایر فرش های ماشینی تفاوتی وجود ندارد .
پس با توجه به موضوعات بالا می توان این نتیجه را گرفت که از لحاظ کیفیت ، فرش های صادراتی با تمامی فرش های ماشینی که برای فروش داخل بافته می شوند یکسان بوده و هیچ تفاوتی در بین آن ها وجود ندارد . اما همان طور که در بالا بیان شده گفتیم که از لحاظی می توان بین فرش های صادراتی و فرش های ماشینی بافته شده برای فروش داخل می توان تفاوتی قائل شد و این تفاوت را می توان به فرهنگ و سلیقه افراد در جوامع مختلف اختصاص داد . به طوری که می توان بیان نمود که فرش های صادراتی چون برای کشور خاص یا مشتری خاص در خارج از کشور بافته می شود چون دارای سلیقه خاص می باشد ممکن است طرح و نقشه فرش ماشینی را یا حتی رنگ آن را مطابق با فرهنگ جامعه و سلیقه خود تغییر دهد و بعد آن را سفارش دهد و این موضوع خود به عنوان تفاوت فرش های صادراتی با دیگر فرش های ماشینی بیان می شود . به طوری که می توان بیان داشت کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس به دنبال آن دسته از فرش های صادراتی هستند که رنگ تیره را داشته باشند به همین دلیل برای سفارش فرش از فرش هایی سنتی یا مدرن با توجه به دکوراسیون منزل با رنگ تیره استفاده می نمایند اما کشورهای اروپایی آن دسته از فرش های صادراتی را می پسندد که دارای رنگ لایت و شاد باشد به همین دلیل بیشتر از فرش های فانتزی چون فرش ترک برای خرید استفاده می نمایند .
با توجه به این موضوع می توان اذعان داشت که این تفاوت فرهنگ و سلیقه چون منجرب به تغییر طرح ، سبک یا رنگ فرش می شود در بحث قیمت فرش های ماشینی صادراتی تاثیر گذار بوده و این سبب می شود تا قیمت این دسته از فرش های سفارشی یا همان فرش های صادراتی نسبت به فرش های ماشینی دیگر یا همان فرش هایی که برای فروش داخل استفاده می شوند گران تر باشد و قیمت بالاتری را داشته باشد . البته عواملی را که در تعیین قیمت فرش های ماشینی چون تعداد شانه و تراکم ، ابعاد فرش ، تعداد رنگ ، جنس الیاف به کار رفته در بافت فرش و نوع دستگاه بافنده نیز در کنار بحث صادراتی بودن فرش نیز برای تعیین قیمت فرش ماشینی صادراتی استفاده می شود .
مورد دیگری را که می توان به عنوان تفاوت فرش های صادراتی با دیگر فرش های ماشینی در نظر گرفت وزن فرش می باشد . چون در بحث صادرات ، وزن فرش یک عامل مهم در بحث حمل و نقل و جابه جایی می باشد باید فرش های صادراتی را در عین حفظ کیفیت در کمترین وزن تولید کرد تا خریداران فرش صادراتی به راحتی بتوانند به جا به جایی این نوع فرش ها بپردازند .  
پس به طور کلی می توان بیان کرد که فرش های صادراتی از لحاظ کیفی با دیگر فرش های ماشینی تفاوتی ندارند و تنها عاملی که می توان به عنوان تفاوت برای این دسته فرش ها با سایر فرش های ماشینی در نظر گرفت همان تفاوت سلیقه و فرهنگ افراد در سراسر کشور دانست .

صادرات فرش ماشینی کاشان

کاشان به عنوان یک قطب اصلی تولید کننده فرش های ماشینی توانسته در امر صادرات فرش نیز با موفقیت عمل نماید . یکی از تولید کننده و عرضه کننده فرش های ماشینی در بازار داخل را که در بحث صادرات نیز به فعالیت مشغول است را می توان گروه تجاری فرش کاشان دانست . این گروه تجاری فرش برای بحث صادرات و قبول سفارش فرش صادراتی فروشگاه آنلاینی را به نام فرش صادراتی راه اندازی کرده تا خریدارن فرش صادراتی یا سفارش دهندگان فرش در بحث صادرات به راحتی بتوانند با انواع فرش ماشینی و مباحث صادراتی آن آشنا شده و اقدام به خرید نمایند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه