برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۹۹/۳/۱۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» دلایل قیمت بالای فرش های صادراتی نسبت به فرش هایی که در داخل ایران به فروش می رسد چیست؟

قیمت فرش صادراتی

فرش ماشینی ایران یکی از کالاهایی است که به وفور به اقصی نقاط دنیا صادر می شود . زیرا ایران بزرگترین کشور تولید کننده ی فرش ماشینی است . فرش دستباف ایران و فرش ماشینی آن طرفداران بسیاری را دارد. در داخل ایران افرادی که متقاضی و خریدار فرش هستند تنها بهای خود فرش به اضافه ی سود آن را پرداخت می کنند . اما در صادرات هزینه هایی صورت می گیرد که همه ی اینها به فرش اضافه می شوند. به همین جهت است که یک کالای صادراتی قیمتی بالاتر از آن کالا دارد که در داخل کشور در میان ساکنین آن توزیع می شود.
در ادامه با ما باشید تا با صادارت یک کالا از جمله فرش ماشینی بیشتر آشنا گردیم.


صادرات فرش ماشینی و منسوجات آن

امروزه هر محصولی در انحصار یک کشوری است که تولید کننده ی آن محصول بوده و به دلیل توانایی بالای آن در تولید آن کالا، نیاز سایر کشورها را نیز تامین می کند. مثلا کشورهای زیادی هستند که در تولید تکنولوژی و ارتقای آن ید طولایی داشته و سایر کشورها اگرچه دستی در این کار دارند اما نمی توانند از لحاظ تجربه و کیفیت به پای آنها برسند.
در زمینه ی تولید فرش ماشینی ، کشور ایران به دلیل سابقه ی طولانی که مردمانش در بافت فرش مشارکت و فعالیت داشته اند، گوی سبقت را از سایر کشورها ربوده و در تولید و صادرات فرش به کشورهای جهان نقش اول را ایفا می کند .
کشور چین که امروزه در تولید هر چیزی از سایر کشورها سبقت گرفته و نیاز مردم را تامین می کند . در تولید فرش نتوانسته با ایران رقابت کند و خود از جمله تولید کنندگان فرش ماشینی از کشور ایران می باشد .
کشور ایران، سالانه مقدار زیادی از فرش های تولیدی خود را به کشور چین صادر می کند .
تابلو فرش ، فرش ماشینی و فرش دستباف، از جمله محصولاتی هستند که به کیفیت در جهان شناخته شده هستند و هر کس برای منزل خود به دنبال فرش لوکس و با کیفیت و با قیمت مناسب باشد به دنبال فرش های زیبای ایرانی می گردد .
سالانه نمایشگاه های فرش ماشینی در ایران و جهان برپا می گردد، که سبب شناساندن فرش های ایرانی به سایر مردم و متقاضیان این کالا می باشد.

اما برای صادرات یک کالا، از جمله فرش ماشینی اطلاعاتی داشت تا در طی این عمل، متحمل هزینه و شکست نشد.

شرایط صادرات فرش ماشینی به سایر کشورهای جهان

صادرات و فروش فرش ماشینی در سایر کشورها، یکی از فعالیت هایی است که اگر بدون آگاهی انجام گیرد، باعث از بین رفتن سرمایه می شود و نه تنها تولید کننده از این کار سودی کسب نخواهد کرد بلکه شهرت و کشورش را نیز دستخوش تهدید خواهد کرد.
از این رو برای صادرات یک محصول باید تمام جوانب کار را سنجید و بازارهای هدف را شناسایی کرده و کشورهای رقیب را مورد بررسی قرار داد تا بتوان هم سود اکنون و هم ماندن در دور رقابت و هم سود آینده خود را ضمانت کرد.

مراحل صادرات فرش ماشینی یا هر کالایی به سایر کشورها

1- ابتدا بهتر است که به تاسیس یک شرکت نمود . برای انجام کلیه ی امور اقتصادی باید شرکتی داشت که به صورت رسمی ثبت شده و در زیر نام آن شرکت اقدام به صادرات کالا نمود. اموری نیاز به رسیدگی دارد، از جمله امور مربوطه به سرمایه ملی ، نیروی انسانی و مالیات و ارزش های افزوده از این قبیل می باشند.
برخی از افراد هستند که خود تولید کننده ی کالای صادراتی هستند و برخی دیگر ، می خواهند به عنوان یک واسطه عمل کرده و فرش تولیدی سایر برند ها را صادر کرده و خود سود حاصل از آن را ببرند .
پس بعد از امور بالا که باید به آنها رسیدگی شود، مسئله ی تهیه منبعی برای تامین کالای صادراتی نمود.

2- قدم دیگر، افتتاح حساب بانکی است. چه در بازار داخلی و چه در بازارهای خارجی برای کسب و کار باید حسابی داشت که مبادلات پول و اعتبار و ارز را به وسیله ی آن انجام داد.
پیدا کردن بانک معتبر و باز کردن حساب در آن کشور، از جمله ضروریات این کار است.

3- گام دیگر بازاریابی است . فرش ماشینی از جمله کالاهایی است که هم شناخته شده است و هم آوازه ی کیفیت آن به گوش همگان رسیده است. تقریبا کمتر کسی است که در مورد فرش ماشینی ایران و کیفیت قابل قبول آن چیزی نداند. اما بازاریابی برای معرفی محصول و توضیح ویژگی های آن و پیدا کردن خریدار و مشتری کاری است که افراد باید در مورد آن اقدامات لازم را انجام دهند.
این کار با انجام تحقیقات روی طرز فکر ، فرهنگ و نیاز های مردمان آن جامعه ی مقصد می تواند انجام گیرد. علاوه بر فروش حضوری در کشور مربوطه می توان به فروش از طریق اینترنت روی آورد و روی این زمینه کار کرد .
محصولات را در فروشگاهی اینترنتی با زبان کشور مربوطه عرضه کرد و با دادن مشاوره و ارائه ی توضیحات مربوطه در مورد محصول مورد نظر، نظر افراد را جلب کرده و محصولات تولیدی خود را به آنها عرضه کنید .
پس حضور در شبکه های مجازی کشور مربوطه، تبلیغات در آن کشور، راه اندازی نمایشگاه یا شرکت در نمایشگاه های بین المللی از جمله راه هایی است که در زمینه بازاریابی و معرفی محصول خود به مردمان جهان و هر منطقه می تواند صورت بگیرد.

4- برای اینکه خریدار کالا با نوع کالا یا خدمت شما آشنا گردد باید شما پیش فاکتورهایی را که به زبان انگلیسی وجود دارد و در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد را تهیه کرده و در اختیار آنها قرار دهید.

5- بسته بندی محصولات و ارائه ی آن به خریداران و متقاضیان از جمله روشی است که در رغبت آنها به محصول شما یا جذب نشدن به آن تاثیر به سزایی دارد.

فرش های ماشینی و کیف های زیبایی که با نام برند مربوطه طراحی می گردد و برای محافظت از آن در برابر هر چیزی تولید می گردد، از جمله عواملی است که به کیفیت و ارزش این کالای ارزشمند می افزاید و در چشم خریدار زیبا جلوه می کند.فراموش نکنیم، هر چه بسته بندی یک کالا زیباتر و شکیل تر باشد، جذب مشتری به آن محصول سریع تر و بهتر صورت می گیرد. این نشان می دهد شما به طور تخصصی در این زمینه فعالیت دارید و برای خریدار محصول خود ارزش قائلید.

بهای یک کالای صادراتی مثل فرش ماشینی چگونه صورت می گیرد؟

موارد و مراحلی که در زیر اعلام می شود، از جمله عواملی است که در بهای کالا تاثیر گذار بوده و برای صادر کردن هر کالایی از جمله فرش ماشینی طی کردن این مسیر ضروری است و هزینه هایی که در مسیر صورت می گیرد، بر قیمت و بهای آن اضافه می گردد.

1- مشخص کردن بهای گمرکی کالا: صادر کننده باید بهای سیف ، یعنی کلیه قیمت کالای صادر شده در کشور صادر کننده، بیمه، بسته بندی و حمل و نقل و تمامی هزینه های مربوط به افتتاح حساب، حق استفاده از نقشه، علامت بازرگانی و کلیه امور مربوطه به کالا را بپردازد.

2- دریافت مجوز صادرات کالا از ارگان های مربوطه از جمله وزارت بهداشت یا سازمان صنعت معدن تجارت، و کلیه ی سازمانهایی که در امور صادرات دخالت دارند.

3- اضهار کالای صادراتی به گمرک

4- بیمه کردن کالا و قرار داد با حامل: باید صادر کننده شرکت حمل کننده را شناخته و از اعتبار آن باخبر باشد سپس قرار دادی را امضا کرده و طبق ضوابط بین المللی کالای خود را بیمه کند.

5- دریافت گواهی بازرسی

6- اخذ گواهی مبدا و صدور فاکتور فروش

7- صدور کالا

همانطور که مشاهده کردید، یک کالا برای اینکه از کشور خارج شود متحمل هزینه هایی می شود که بر قیمت آن تاثیر گذاشته و باعث می شود یک کالای صادراتی قیمتی بالاتر از آن چیزی داشته باشد که در داخل کشور فروخته می شود.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه